slovensky
magyar
english
deutsch
Logo Schloss Bela

Online rezervácia

Príchod:
Odchod:
Overiť dostupnosť a ceny

Cesta k destinácii:
Château Béla sa nachádza v malebnej dedinke Belá na južnom Slovensku, neďaleko hraníc s Maďarskom. Belá sa nachádza iba 10km od mesta Štúrovo (Slovensko) a stredovekého mesta Esztergom (Maďarsko).

Najbližšie letiská sú Budapešť (90km), Bratislava (130km) a Viedeň (190km). Veľmi radi pre Vás zabezpečíme odvoz z letiska aj na letisko.

Ak cestujete autom, odporúčame Vám kliknúť tu a vstúpiť do GoogleMaps alebo si môžete zadať GPS adresu Belej nasledovne N 47°49.875' E 18°35.783' do Vášho navigačného systému.

Platba:
Hotel Château Béla akceptuje nasledovné platobné karty: VISA, MasterCard. Maestro, VISA Electron a MasterCard Electron sú akceptované v prípade zadania identifikačného kódu či PIN kódu.

Château nemá licenciu na prevádzkovanie zmenárne valút.

Menou Slovenskej republiky je EUR a za služby hotela sa platí iba v EUR, v hotovosti či kreditnou kartou na recepcii hotela.

Domáce zvieratká:
Za malé, čistotné a trénované domáce psíky hotel účtuje 25 EUR na noc/psík. Cena zahŕňa 20% DPH. Psíky sa môžu pohybovať iba v spoločnosti majiteľa a na vôdzke. Slepecké psy pobudnú v hoteli so svojim majiteľom zdarma. Psy majú zákaz vstupu do reštaurácie, barov, salónov a konferenčných priestorov. Tento zákaz sa netýka slepeckých psov.

Ochrana a bezpečnosť:
Aj keď má Château Béla svoj vlastný bezpečnostný tím, ktorý zabezpečuje bezpečnosť a ochranu na celom území kaštieľa, ďalšie opatrenia zariadime na základe požiadavky klienta.

Všetky izby v hoteli Château Béla sú vybavené ohňovzdornými dverami a stenami, detektormi dymu a trezormi. Evakuačné požiarne tréningy sa uskutočňujú v spolupráci s miestnymi požiarnikmi podľa predpisov.

Fajčenie:
Väčšina izieb a priestorov Château je nefajčiarska. Fajčenie je v priestoroch kaštieľa zakázané s výnimkou dvora a terasy a verejného baru.

Víza:
Pre občanov EU nie je potrebné vízum a môžu v Slovenskej republike pobudnúť akokoľvek dlho si prajú. Občania USA a Kanady si môžu požiadať o vízum na maximálne 90 dní pobytu. Občania iných krajín sú povinní požiadať o vízum k vstupu na územie Slovenskej republiky. Na bežné vízové požiadavky sa môžete informovať tu.

Napätie:
Napätie v hotelových zásuvkách európskeho typu je 220 voltov. Hotel má k dispozícii dostatok adaptérov a konventorov pre potreby ctených hostí.

Počasie:
Južné Slovensko má mierne kontinentálne podnebie. Najhorúcejšími mesiacmi sú júl a august (28-30°C , 82-86°F), najchladnejšími december a január, kedy teploty klesnú až na -15°C alebo 5°F. ˃˃˃

 

 

DEJINY:

1138 – Prvá zmienka dediny Belá ako usadenie Arcibiskupa Domosa z Maďarska. Dedina je pomenovaná po maďarskom kráľovi Bélovi IV.

16te storočie – Invázia Turkov osadu úplne zničila a dedina zostala neobývaná až do skorého 17. Storočia.

1732 – Začala sa rekonštrukcia kaštieľa na francúzsky barokový štýl, ktorý inicioval János Terstyánsky, miestny šľachtic.

1780 – Pál Sherdahelyi, miestny obchodník, sa stal novým majiteľom kaštieľa. V tom istom roku bol vysvätený aj kostolík, ktorý aj dodnes slúži na obrady.

1834 – Antal Baldacci z Korziky sa stal novým majiteľom kaštieľa, veľa investoval do majetku. Dal urobiť opevnenie, prívod vody, padací most a upravil pozemky okolo majetku.

1864 – Bola vybudovaná krypta pod kostolíkom pre rodinu Baldacci.

1910 – Barón Adolf Ullman, šľachtic z Budapešti sa stal novým majiteľom kaštieľa.

1925 – Georg Ullman, syn Adolfa Ullmana, zdedil kaštieľ.

1945 – Kaštieľ bol odobraný majiteľovi socialistickým Československom a vznikla z neho väznica pre politických väzňov. Neskôr sa kaštieľ využíval ako chemická továreň.

2000 – Grófka Ilona von Krockow, vnučka Georga Ullmanna, kúpila kaštieľ od Slovenského štátu. S podporou jej rodiny dala pod svojim stálym dohľadom láskyplne zrekonštruovať majetok svojej rodiny, aby znovu otvorila jeho brány v podobe 5 hviezdičkového hotela v roku 2008.